Pět věcí který ovlivňují cenu povinného ručení

Chcete mít nejlevnější povinné ručení pro svůj motocykl? Není to jen o pojišťovně, limitu a dodatečných službách. V tomto článku vám představíme 5 věcí, které ovlivňují cenu povinného ručení pro motorku.

1. Řidičská historie

Nejdůležitějším faktorem pro cenu povinného ručení je řidičský profil. Je to jednoduché – pokud jezdíte dlouho bez nehod, získáte lepší nabídku. Tyto parametry se nazývají bonus/malus.

Pokud způsobíte nehodu, běžně se z bezúhonného období odečte 36 měsíců.

Chcete vědět cenu povinného ručení pro svůj motocykl?
Využijte našeho kalkulátoru cen pro motorku a najděte pro sebe nejvýhodnější pojištění.

2.Věk pojistníka

Pro pojišťovnu je věk pojistníka jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících cenu povinného ručení. Nejvíce stojí povinné ručení pro mladé lidi do 21 let a seniory nad 75 let. Tyto řidiči jsou podle statistik nejvíce rizikoví.

3. Trvalý pobyt pojistníka

Dalším faktorem je trvalé bydliště pojistníka. Riziko nehody je větší ve velkých městech, takže lidé z Prahy a Brna mají dražší pojištění než lidé z malých vesnic.

4. Stáří vozidla

Novější vozidla mají lepší bezpečnostní prvky a proto lze na ně získat výhodnější povinné ručení. Výjimkou jsou automobily starší 20 let a veteráni, kde se předpokládá nižší roční nájezd kilometrů a tím pádem menší riziko nehody.

5. Výkon vozidla

Dalším důležitým parametrem ovlinující výšši pojistného je výkon vozidla v kw. Statistiky ukazují že vozidla s menším výkonem mají menší roční kilometrový nájezd a proto mají nižší pojistku.