Kde koupit hliníkový kufr na motorku?

hlinikove kufry na motorku

Přemýšlíte o kvalitním zavazadle na motorku? Určitě zahrňte do svého výběru i hliníkové kufry. V našem článku nabízíme jednoduchý přehled výrobců hliníkových kufrů.

Pokud cestujete na motorce a hledáte kam schováte všechny svoje věci, jsou ideální možností hliníkové kufry. Hliníkové kufry jsou oproti plastovým bytelnější a snesou tvrdší zacházení. Jsou ideální zavazadlo na další cesty kde se dostanete i mimo asfalt.

Pokud jezdíte převážně po silnicích bohatě vám budou dostačovat klasické plastové kufry, které pořídíte za zlomek ceny hliníkového. Naopak pokud jezdíte převážně v terénu jsou lepší nepromokavé vaky, či jiné „měkké“ zavazadla. Hliníkové kufry tedy nabízí ideální alternativu mezi levnými plastovými kufry a zavazadly na enduro projížďky.

Kufry se vyrábí dvěma způsoby a to je svářením (nebo letováním) a nýtováním. Oba způsoby mají výrobci již vychytané, takže nehrozí zatékání do kufru. Dalším rozdílem může být, pravoúhlé či zkosené rohy. Zkosené rohy vypadají na kufru lépe, bohužel se ubírá jak vnitřní prostor tak horní pro uložení věcí na kufr.

Do hliníkových kufrů doporučujeme vnitřní tašky pro lepší uspořádání vnitřního prostoru. Většina výrobců nabízí k hliníkovým kufrům spousty doplňků jako jsou nosiče na víku, nosiče na kanystr či pet flašku či přídavné madla pro lepší manipulaci. Dále výrobci nabízejí různé barevné provedení od neošetřeného hliníku po lakované černé kufry.

hlinikove kufry sikkia

Pokud se pro koupi hliníkových kufrů rozhodnete, musíte také koupit nosiče kufrů. Ty ovšem nenabízejí všichni výrobci kufrů, proto je dobré zjistit jaké jsou možnosti na váš motocykl. Dále musíte ke kufrům dokoupit montážní sadu na nosiče, většinou jsou nosiče uchycují na tzv. puky.

Výrobců hliníkových kufrů je poměrně velké množství, od klasických velkých výrobců jako je Kappa a Givi až po malé české výrobce.

Velcí výrobci

Zde najdete přehled značkových hliníkových kufrů. Osobně nevidím žádnou výhodu oproti českým výrobcům. Pouze nevýhodu a tou je cena. Hliníkové kufry nabízí většinou také výrobci ke svým novým motocyklům jako rozšiřující doplňky.

Čeští výrobci

Výroba hliníkových kufrů na motorku má v České Republice poměrně dlouhou tradici. Doporučuji si projít jednotlivé nabídky a poté oslovit daného výrobce. Cenově se jednotliví výrobci od sebe až tolik neliší.

Při nejobvyklejším objemu +-42 litrů se s cenou jednoho kufru včetně komaxitu vejdete do 6.000 Kč.

Jak je to s nosiči?

Někteří výrobci nabízí i výrobu nosiče pro hliníkové kufry. Osobně bych doporučoval vyladěné nosiče od českého výrobce p. Bartouska http://www.bartus.eu nebo nosiče od Big Husky http://www.bighusky.cz/. Velcí výrobci nabízí sadu kufrů i s nosiči.