Přídavná světla na motorku U5 Cree a U7 Cree

pridavna svetla na motorku cree

Pokud pokukujete po přídavných světlech na motorku, určitě jste již někdy viděli nabídku přídavných světel pocházející z Aliexpresu U5 nebo U7 Cree. Jaké jsou tyto světla, za kolik se dají pořídit a další užitečné informace se dozvíte v našem článku.

Na výběr se nabízí tři typy těchto přídavných světel. U2 Cree což jsou světla bez ochranné klece a s menším výkonem, U5 Cree s ochranou klecí a U7 Cree s osvětlením kolem hlavní čočky.

Světla obsahují tři funkce ovládané tlačítkem s umístěním na řidítka motocyklu. Lze ovládat výsoký a nízký výkon a stroboskop.

Na co se mám těšit?

První nevýhodou těchto přídavných světel je homologace, světla ji nemají. Světla by jste tedy neměli používat v běžném provozu. Pokud ale míříte na dovolenou například do Bosny a Hercegoviny budou pro vás neocenitelný pomocník. Zda je budete používat na běžné ježdění je rozhodnutí na vás. Rozhodně by jste je ale měli demontovat před technickou kontrolou nebo evidenční kontrolou.

Další nevýhodu je systém řízení, pro změnu funkcí výsoký/nízký výkon a stroboskop. Tyto funkce se mění pomocí přepínače on/off. Pokud dáte tlumený výkon a chcete opět plný, musí se vypínač zmáčkout jednou (zapnout stroboskop) a pak ještě jednou pro zapnutí plného. Je možnost odstranit funkce stroboskop, ale bez pájky se neobejdete.

sunkia u5 cree

Kde koupit?

Přídavná světla U5 Cree

Doporučujeme zakoupit na aliexpress.com od ověřeného prodejce.

Obvyklá cena: 690 Kč

Jak svítí?

Světla jsem si sice pořídil, ale nakonec na motocykl neinstalovat, proto vám nemohu napsat lepší recenzi jak přídavá světla U5 svítí. Navíc je to u přídavných světel velice subjektivní pocit.

Doporučuji zkouknout krátké unboxing video, kde je i ukázka svítivosti.

Technické parametry

  • Tři možnosti svícení: silné, slabé a stroboskop
  • Světelný výkon: 125W
  • Odběr: 2x15W
  • Barevná teplota: 6000K – 7000K
  • Světelný tok: 3 000lm (U2 – 1200lm)
  • Cena do 600 Kč
  • Nehomologované

Kde koupit?

Světla se občas vyskytují na bazosi, aukru či jiných českým portálech. Jdou také nalézt na pár českých eshopech. V Čechách od dovozců se cena světel U5 Cree pohybuje okolo 800 Kč.

Světla jsou nabízeny pod různými značkami, ale všechny jsou stejné, proto se dívejte spíše na recenze prodávajícího než fotky na kterých je zobrazen výrobce.

Co dostanete v krabičce?

Při objednání světel v páru s v krabičce se světli nachází pouze vypínač a objímky pro montáž na řidítka či například padací rámy. Součástí balení tedy nejsou kompletní propojovací kabely.

Zapojení

zapojeni svetel u5 cree

Zapojení světel je v podstatě jednoduché. Stačí propojit + pól do vypínače a posléze do baterie a – pól na kostro motocyklu. ALE součástí balení jsou pouze krátké kabely od světel (cca 10cm) a zhruba 30 cm dlouhé kabely od vypínače. Musíte tedy propojit vlastními kabely nejdříve světla společně pak do vypínače a přes pojistku k baterce.